a

Kim jestem?

a

a

dr Agnieszka Żmuda

Jestem psychologiem, trenerem zmiany, coachem pewności siebie oraz autorką kursów, szkoleń i e-booków poświęconych tematyce rozwojowej: budowania pewności siebie, odporności psychicznej i radzeniu sobie z różnymi blokadami - w życiu i pracy.

a

Z kim pracuję?

a

a

Pracuję z kobietami, które widzą, że nie wykorzystują różnych życiowych szans, a czują, że przed nimi jeszcze wiele do przeżycia i osiągnięcia.

Pomagam im zbudować wiarę w siebie, radzić sobie z własnymi blokadami, aby mogły robić to, czego pragną - w zgodzie ze sobą. Aby ich życie... było naprawdę ich!

Szczególnie wspieram młode mamy, które chciałyby zbudować w sobie siłę i pewność siebie. Które chcą pozwolić sobie na wolność bycia niedoskonałymi. By brać z życia więcej i nie przejmować się tym, co nie ma tak naprawdę znaczenia 🙂

a

Jak pracuję?

a

Pracuję w sposób integrujący różne podejścia - aby jak najpełniej pomagać moim klientkom.

Posługuję się głównie metodami coachingowi, ale - w zależności czego potrzebuje klient - korzystam z różnych narzędzi wspierania w zmianie człowieka.

Czym jest coaching?

Coaching opiera się na rozmowie, w której dominującą częścią są pytania do klienta.

Wykorzystywane są tu również różne zadania rozwojowe, skłaniające do myślenia i docierania do sedna sprawy, generowania nowych rozwiązań, poszerzania i zmiany swojej perspektywy.

Coach pomaga określić, dokąd klient zmierza, jak będzie wyglądać jego droga, jak poradzić sobie z trudnościami tak, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał.

W coachingu klient poszerza wiedzę o sobie - a to sprawia, że może podejmować trafniejsze decyzje niż w przeszłości i lepiej mierzyć się ze swoimi problemami.

Wspieranie w zmianie

Kiedy chcesz zmienić coś w swoim życiu - bez względu na to, czy chcesz się czegoś nauczyć, rozwijać się, czy dokonujesz jakichś wyborów, które skutkują zmianami - potrzebujesz przejść przez konkretne, uniwersalne dla każdego z nas, etapy tej zmiany.

Na każdym z tych etapów potrzebujesz innego wsparcia - dostosowanego do tego, co aktualnie się u Ciebie dzieje.

Stąd właśnie, kiedy pracuję z klientką w procesie jej rozwoju/zmiany - korzystam z różnych metod i narzędzi wsparcia, aby jak najlepiej pomóc jej przejść konkretny etap.

a

Jak wygląda proces rozwoju/zmiany ze mną?

a

Proces

Prowadzę procesy trwające zwykle 6-8 sesji - w zależności od klientki i jej tematu, z którym do mnie przychodzi.

Możliwa jest też krótsza praca, np. 3 sesje.

Lub wykupienie sobie jednej sesji.

Sesje

sesje trwają 60 minut;

odbywają się co 1-2 tygodnie,

telefonicznie lub online

Zasady

Pracuję według standardów etycznych International Coach Federation (ICF) oraz w oparciu o model GROW (cel, rzeczywistość, możliwości, wola działania).

a

Nad czym pracujemy w procesie?

a

Każdy proces jest inny - bo każda z nas jest inna. Ma różne wyzwania, trudności i cele.

Poniżej przedstawiam Ci przykładową listę tematów, które możemy poruszyć podczas sesji i nad nimi popracować.

Na początku naszej współpracy klaruje się to, jak i nad czym będziemy pracować.

 1. Jakie są Twoje wartości - czyli co ma największe znaczenie w Twoim życiu. Po co chcesz działać, zmieniać się, rozwijać, uczyć się? Co się ciągnie? Co daje Ci sens?
 2. Jakie są Twoje cele, marzenia, dążenia? Dokąd chcesz dojść? Kim chcesz się stawać?
 3. Co jest Twoją największą trudnością w życiu / w realizacji celu? Skąd ta trudność? Czego potrzebujesz, by poradzić sobie z nią? Jak to zrobić?
 4. Radzenie sobie z emocjami / ze stresem. O czym mówi Ci np. Twój strach (lub inna emocja). Czego ważnego w Twoim życiu dotyczy? O jakich potrzebach Cię informuje?
 5. Jak sobie radzić z wewnętrznym krytykiem? O czym tak naprawdę mówi Ci te głos w Twojej głowie i jak sobie z nim poradzić?
 6. Kim jesteś? - praca nad tożsamością, zdefiniowaniem siebie, swojego sensu
 7. Jak znaleźć w sobie odwagę do działania? O co zadbać, chcąc podjąć wyzwanie?
 8. Praca z własnym cieniem.
 9. Praca nad różnymi opcjami - jeśli jesteś w obliczu podjęcia decyzji, dokonania wyboru.
 10. Budowanie poczucia kompetencji i wiary w siebie - praca na zasobach
 11. Praca na przekonaniach: w jaki sposób myślisz, jak interpretujesz różne zdarzenia, relacje, swoje zachowania? Jak to zmienić, aby było dla Ciebie pomocne?
 12. jak wyjść poza swój perfekcjonizm?
 13. Jak radzić sobie z porażką? Z byciem niedoskonałą?
 14. Praca nad samoakceptacją. Jak stawać się dla siebie wsparciem i partnerem? Jak być ze sobą ok?
 15. Jak zaplanować swoje działania, by rzeczywiście osiągnąć postawione cele?

a

Musisz wiedzieć, że:

a

 • Nie narzucam Ci moich pomysłów, wartości czy przekonań. Nie powiem Ci, jak masz żyć. To Ty jesteś specjalistką od swojego życia. A ja jestem otwarta głową i sercem na to, co Twoje.
 • Zmiana wymaga czasu. Jej efekty pojawiają się po pewnym czasie. Pierwsze rezultaty będziesz zauważać już po pierwszych sesjach, ale na zasadnicze efekty trzeba będzie poczekać.
 • Efekty będą wymagać od Ciebie zaangażowania i Twojej pracy - głównie między sesjami. To klient jest odpowiedzialny za to, co dzieje się w jego rozwoju.
 • Wspieram Cię we wszystkich działaniach, które sama dla siebie wybierzesz po analizie swoich możliwości.
 • W procesie jesteśmy zorientowane na przyszłość. Nie naprawiamy przeszłości. Koncentrujemy się na tym, co tu i teraz i na tym, co będzie - abyś wykorzystałą w przyszłosci jak najlepiej swoje zasoby, umiejętności i swoja kreatywność.
 • W coachingu jest czas na postawienie celów, na poszerzenie perspektywy, na odpowiedzenie sobie na ważne pytania, a także na podjęcie dobrych, wspierających decyzji, określenie i zaprojektowanie działań – przy wcześniejszym przygotowaniu się do nich i wzmocnieniu Twoich zasobów.

a

Rekomendacje moich klientek:

a

Odbyłam sesję coachingową z Agnieszką i już po pierwszej rozmowie doświadczam pozytywnych efektów! Agnieszka jest bardzo wnikliwą słuchaczką i potrafi wyłapać z wypowiedzi słowa i sformułowania, o których sama nie zdawałam sobie sprawy.
Bardzo duża dowolność i swoboda  poruszanych tematów i mój osobisty wybór kierunku rozmowy dowodzi o dużej wiedzy i świetnym przygotowaniu merytorycznym trenerki. Bardzo dobrze diagnozuje sytuację i dostosowuje proponowane narzędzia do rozmówcy. Sesja przeprowadzona była bez pośpiechu, kosztem paronastuminutowego wydłużenia, tak by dokończyć i wyczerpać  temat. W mojej ocenie Agnieszka jest skutecznym coach'em i z pewnością jeszcze skorzystam z prowadzonych z nią sesji 🙂 
Weronika Nejno

 

Sesje coachingowe to jak dla mnie,  wspaniały sposób pracy nad sobą. Agnieszka jest niezastąpiona w tym co robi. Dzięki niej i ćwiczeniom, które mi proponowała, zrozumiałam wiele rzeczy, nauczyłam się inaczej patrzeć na siebie. Już teraz wiem, co mogę zrobić, żeby poprawić jakość swojego życia. Przede wszystkim poznałam samą siebie, zobaczyłam jakie relacje do tej pory budowałam. Uwierzyłam, że mogę być kobietą pewną siebie, zwalczyć swój perfekcjonizm, który skutecznie blokował mnie przed realizacją marzeń. Wypowiedzenie na głos pewnych spraw uświadamia nam dużo. Mi naprawdę bardzo pomogło, zobaczyłam, że nie chcę pozwolić wszystkim wokół decydować o moim życiu, chcę i wiem, że mogę to zmienić. Poznałam też swoje mocne strony, o istnieniu, których nie miałam pojęcia 😉 
Widzę ogromną zmianę w swoim zachowaniu, nie wydarzyłoby się to gdyby nie ten kurs!! Polecam serdecznie, każdej z Was, która chce wziąć życie we własne ręce 
Agnieszko! Z całego serca dziękuję! 
Olga Z.

 

W miarę pracy coachingowej 1:1 z Agnieszką odkryłam, że wszystko jest we mnie! Pewność siebie zawsze przy mnie była, ale moje przekonania mnie blokowały. Krok po kroku poznawałam siebie, swoje wartości i talenty i rosłam w siłę. 

To co podobało mi się najbardziej to ogrom wiedzy merytorycznej, ćwiczenia zmuszające do refleksji nad sobą, a najbardziej profesjonalne i empatyczne podejście Agnieszki. Bardzo polecam zarówno kurs Agnieszki, a jeszcze bardziej pracę coachingową, możesz się zaskoczyć, czego się o sobie dowiesz.

Karolina J.

 

 

 

Rozpoczęty 2 miesiące temu coaching był dla mnie wyzwaniem. Przyszłam do Agnieszki z tym, że czułam, że nie wykorzystuję moich możliwości na 100 procent, że brakuje mi wiary w siebie i sama się dołuję i nie doceniam, a przez to nie idę dalej. No i przede wszystkim - nie radzę sobie z krytyką.
W procesie z Agnieszką pracowałyśmy głównie nad tym, by zmienić mój sposób myślenia, moje nastawienie do wielu rzeczy. By mnie wzmocnić, zbudować moją siłę i odwagę. i nauczyć mnie radzić sobie z trudnościami.
Coaching ni ebył łatwy. Zmierzyłam się z wieloma trudnymi emocjami i musiałam nazwać wiele moich obaw.
Ale efekty przeszły moje oczekiwania.
Jestem teraz zdecydowanie bardziej odporna na to, co dzieje się na zewnątrz - i ogromnie czuję wewnątrz tę właśnie siłę, której potrzebowałam. Wciąż jeszcze dużo pracy przede mną, ale czuję się wzmocniona. Silniejsza. Bardziej pewna siebie.
Ogromne, piękne dziękuję!
Polecam pracę z Agnieszką każdemu kto chce zawalczyć o siebie i kto chce po prostu lepiej radzić sobie w życiu. Bo życie jest wtedy i łatwiejsze i piękniejsze!
Małgosia Zmaczyńska

 

Agnieszka to wspaniały, empatyczny coach, który slucha i akceptuje. Pyta o to, co ważne. Inspiruje i wspiera. Polecam 🙂

Agnieszka Rakowiec

 

 

a

Cena:

a

Pierwsza sesja jest bezpłatna. Po niej decydujesz, czy bierzesz udział w kolejnych.

Cena pojedynczej sesji = 150 zł

Jeśli decydujesz się na cały proces, cena 1 sesji = 100 zł

a

Jesteś wstępnie zainteresowana?

a

Możesz umówić się na wstępną, bezpłatną sesję albo zadać dowolne pytanie, kontaktując się ze mną:

e-mail: azmuda@psychologicznieorozwoju.pl

tel. 663 382 028